W krainie Królowej Śniegu

Leżący w północno-wschodnich Chinach Hrabin często jest nazywany zimową stolicą Państwa Środka. To wyjątkowe miasto raz do roku zamienia się w fantastyczną krainę iście z baśni o Królowej Śniegu.

Heilongjiang, w której leży Hrabin, jest najbardziej wysuniętą na północ prowincją Chin i ma znakomite warunki klimatyczne do organizacji śnieżnych i lodowych przedsięwzięć. Właśnie tutaj w styczniu rozpoczął się największy na świecie Festiwal Lodu i Śniegu.

Tegoroczna, 37 edycja festiwalu jest inspirowana Jedwabnym Szlakiem.

W ostatnich tygodniach z lodowych bloków wyciętych z przepływającej przez miasto rzeki Sungari, powstawały świątynie, pałace i zamki, będące kopiami słynnych budowli z państw położonych wzdłuż słynnego szlaku. Goście odwiedzający festiwal zobaczą między innymi kopię cerkwi pw. Wszystkich Świętych w Jekaterynburgu, estońską Bramę Viru, grecki Teatr Dionizosa czy słowacki Zamek w Bojnicach. W Harbinie powstała też lodowa kopia chińskiego lotniskowca Liaoning.

Wydarzenie jak co roku przyciąga tysiące gości, w pierwszych dniach festiwalu przyjęto ponad 500 tysięcy odwiedzających. Impreza potrwa do końca lutego.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *