Integracja sportu i turystyki – trend unowocześniania branży turystycznej

Biuro Sportu i Departament Kultury i Turystyki prowincji Jiangsu we wschodnich Chinach przedstawiły w poniedziałek plan działania mający na celu pogłębienie zintegrowanego rozwoju przemysłu sportowego i turystycznego.

Zgodnie z planem Jiangsu rozwinie działania związane z Inicjatywą Pasa i Szlaku (BRI) i Canal Grande oraz zorganizuje więcej wydarzeń sportowych, takich jak maratony i rajdy rowerowe, pozwalające dokładniej poznać walory miejsc mijanych na trasach.

Pogłębienie integracji sportu i turystyki oraz rozwój turystyki sportowej to nieunikniony trend w promowaniu transformacji i unowocześniania branży turystycznej, oświadczył Chen Shaojun, dyrektor Biura Sportu Prowincji Jiangsu.

Prowincja Jiangsu granicząca z Szanghajem ma tysiące lat historii. Jej stolica – Nanjing, to słynne miasto historyczne i kulturowe, które było siedzibą kilku dynastii na przestrzeni dziejów Chin.

Ryby i ryż

Jiangsu jest jedyną prowincją o tak licznych zasobach wodnych, z wieloma akwenami i rzekami. Przez jej południową część przepływa Jangcy, najdłuższa rzeka w Chinach, która wpada do Morza Wschodniochińskiego. Całkowity obszar wód stanowi 16,9% terytorium. W Jiangsu znajduje się ponad 20 000 rzek, z których 723 znajduje się na liście głównych dróg wodnych. Na terenie prowincji znajduje się 12 jezior o powierzchni powyżej 50 km2. w tym jezioro Tai Hu, o powierzchni 2,42 tys. km², będące trzecim co do wielkości jeziorem słodkowodnym w Chinach.

Jiangsu leży w przejściowej strefie klimatycznej między północą a południem, z wyjątkowymi walorami rolniczymi i jest znane jako „kraina ryb i ryżu”. Jiangsu to największy obszar produkcji ryżu japonica, a także wiodący obszar produkcji wysokiej jakości pszenicy niskobiałkowej. W prowincji produkuje się kukurydzę, orzeszki ziemne, rzepak, zboża, fasolę, inne specjalne zboża i ponad 1000 rodzajów leków ziołowych, wykorzystywanych w tradycyjnej medycynie chińskiej.

Obszar morski Jiangsu znajduje się w środkowej części zachodniego wybrzeża Pacyfiku, naprzeciwko Republiki Korei i Japonii, z doskonałym położeniem geograficznym i ważnym położeniem strategicznym, obejmującym około 37 500 km2 i 26 wysp. Na obszarze przybrzeżnym Jiangsu znajdują się również słynne łowiska, w tym łowisko w zatoce Haizhou, łowisko Lvsi, łowisko w ujściu rzeki Jangcy i łowisko Dasha.

Perła Chin

Jiangsu uchodzi za jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc turystycznych w Azji. Można tu „skosztować” wszystkiego, co najlepsze Chiny mają do zaoferowania, od monumentalnych grobowców dynastii Ming po delikatną i świeżą kuchnię Huaiyang. Na turystów czekają starożytny chiński cud inżynierii świata w Canal Grande; chińskie klasyczne ogrody Suzhou wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa; słynna Świątynia Konfucjusza i Mauzoleum Sun Yat-sena w Nanjing. Wśród wielu ukrytych skarbów Jiangsu spotkamy też terakotowych wojowników z Xuzhou.


BRInfo

Komentarze do “Integracja sportu i turystyki – trend unowocześniania branży turystycznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *