Hongkong globalnym centrum finansowym

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) przyznał, że Hongkong jest głównym międzynarodowym centrum finansowym z jednym z największych sektorów finansowych na świecie, a jego system finansowy pozostaje odporny na ekstremalne scenariusze.

Rząd chińskiego Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkongu (HKSAR) przyjął dziś raport Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), który potwierdza pozycję Hongkongu jako międzynarodowego centrum finansowego z odpornym systemem finansowym, solidną polityką makroekonomiczną i solidnymi ramami regulacyjnymi i nadzorczymi.

Według raportu, polityka makroekonomiczna i ostrożnościowa Hongkongu zapewniła mu ważne bufory, aby poradzić sobie z obecnym spowolnieniem gospodarczym i przyszłymi wstrząsami, a powiązany system kursów walutowych nadal wspiera stabilność finansową.

W raporcie wymieniono aktywa w systemie bankowym Hongkongu odpowiadające około 9,5-krotności produktu krajowego brutto (PKB), majątek równy dziesięciokrotności PKB w 2019 r. To właśnie w Hongkongu mieści się jedna z największych giełd na świecie i największy rynek swapów walutowych w Azji.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *