Niemieccy liderzy biznesu optymistycznie patrzą na przyszłą współpracę z Chinami

Niemieccy liderzy biznesu wyrażają optymizm co do perspektywy współpracy biznesowej między Chinami a Niemcami.

W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat współpraca między obiema stronami pogłębiła się, a handel dwustronny wzrósł prawie 1000 razy, służąc rozwojowi gospodarczemu i społecznemu w obu krajach.

Współpraca w branży motoryzacyjnej od dawna była jasnym punktem na niemiecko – chińskiej mapie gospodarczej.

„Niemcy i Chiny to partnerstwo, które może się jeszcze bardziej rozwijać i ulepszać” – powiedział w niedawnym wywiadzie dla Xinhua Oliver Zipse, prezes zarządu BMW AG.

Zaznaczył on, że niedawna wizyta kanclerza Niemiec Olafa Scholza w Chinach była silnym sygnałem do wzmocnienia współpracy gospodarczej między krajami.

„Ostatnie wiadomości od chińskiego rządu dotyczące dalszego przyciągania inwestycji zagranicznych, zwiększania otwarcia i napędzania innowacji są zachęcające. BMW Group jest niezachwianie zaangażowana w Chiny i będzie kontynuować współpracę z lokalnymi firmami, w której wszyscy wygrywają” – powiedział Zipse.

Z kolei Volkswagen, który od ponad 40 lat współpracuje z Chinami, ma głębokie korzenie w chińskim przemyśle motoryzacyjnym. W przyszłości firma zamierza jeszcze bardziej zacieśnić wymianę gospodarczą z Chinami, powiedział Liu Yunfeng, wiceprezes Volkswagen Group China.

Również niemiecki gigant chemiczny BASF Group kontynuuje swoją strategię w Chinach, inwestując w nową fabrykę glikolu neopentylowego na skalę światową, wzmacniając swoją pozycję jednej z wiodących firm chemicznych na świecie.

„Dalszy rozwój naszej działalności w Chinach, gdzie jesteśmy konkurencyjni dzięki naszym technologiom i pozycjom rynkowym, ma wysoką wartość strategiczną, a także gospodarczą i jeszcze bardziej zwiększy naszą dywersyfikację regionalną” – powiedział Xinhua przedstawiciel BASF.

Komentując inwestycje zagraniczne w Chinach, Marc Wiese, dyrektor handlowy w Waelzholz New Material Corporation powiedział, że chińskie środki na rzecz otwarcia przyciągają więcej niemieckich inwestycji, a całkowita kwota niemieckich bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Chinach rośnie z każdym rokiem.

Biorąc za przykład swoją firmę Wiese powiedział, że firmy zagraniczne w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej cieszą się takim samym traktowaniem jak firmy lokalne.

„Obustronnie korzystne partnerstwo między Chinami a Niemcami nie powinno być postrzegane jako zależność Niemiec od Chin” – powiedział Wiese podkreślając, że to normalne, że firmy inwestują za granicą, mając na uwadze popyt rynkowy i własne potrzeby.

David Wang, dyrektor generalny niemieckiego producenta mebli Raumplus w Chinach powiedział, że współpraca chińsko-niemiecka jest najlepszym wyborem w obliczu złożonej sytuacji międzynarodowej.

Wang dodał, że integracja gospodarcza i wymiana know-how między narodami są niezbędne do osiągnięcia światowego dobrobytu.


BRInfo

Komentarze do “Niemieccy liderzy biznesu optymistycznie patrzą na przyszłą współpracę z Chinami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *