Hisense tworzy w Serbii 1000 miejsc pracy

W środę, 13 września w Valjevie w środkowej Serbii, odbyła się ceremonia otwarcia nowej fabryki lodówek chińskiego producenta elektroniki Hisense.

W nowej fabryce zatrudnienie znajdzie 1000 pracowników, co oznacza, że łączna liczba pracowników Hisense Europie przekroczy 10 000 i ponad 100 000 na całym świecie.

Hisense nabył markę Gorenje w 2018 roku i w tym tygodniu otworzył swoją trzecią fabrykę w Valjevie. Warta 40 milionów euro fabryka będzie produkować lodówki typu side-by-side na rynek europejski. Oczekiwana roczna produkcja wynosi 750 000 lodówek.

Dyrektor generalny Hisense na Europę, Hanson Han powiedział: „To ludzie przekładają naszą wspaniałą wizję na rzeczywistość. Dlatego z dumą ogłaszam, że tutaj, w Valjevie, aż 1000 nowych pracowników wkrótce stanie się częścią naszej rodziny Hisense”.

Rząd serbski oświadczył w komunikacie prasowym, że nowa fabryka o powierzchni 35 000 metrów kwadratowych czyni Valjevo światowym centrum produkcyjnym lodówek. Całkowita produkcja trzech fabryk w Valjevo osiągnie do 2025 roku 1,7 miliona urządzeń.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *