Gospodarka cyfrowa ważna dla wzrostu gospodarczego Chin

Chińska gospodarka cyfrowa zintegrowała się z gospodarką rzeczywistą kraju, stając się tym samym motorem trwałego i stabilnego wzrostu gospodarczego.

– W erze po pandemii gospodarka cyfrowa zasili nową energią optymalizację przemysłu, zwiększy konsumpcję i wysokiej jakości rozwoju – poinformowała Gao Yan, przewodnicząca Chińskiej Rady Promocji Handlu Międzynarodowego podczas APEC China CEO Forum 2020.

W ubiegłym roku chińska gospodarka cyfrowa osiągnęła wartość 35,8 bln juanów (około 5,47 bln dolarów), powodując tym samym wzrost PKB do 67,7%.

W pierwszych trzech kwartałach tego roku przychód z usług big data osiągnął wartość 153 mld juanów, co stanowi wzrost do 12,5% rok do roku. Natomiast sprzedaż produktów online wzrosła o 15,3% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Gao Yan podkreśliła, że Chiny będą współpracować z gospodarkami Azji i Pacyfiku w celu wykorzystania potencjału gospodarki cyfrowej i dzielenia się dywidendą w branży.

Ponadto, wzywając do większej odpowiedzialności ze strony chińskich kręgów biznesowych, wyraziła nadzieję, że przedsiębiorstwa zwiększą globalne zaufanie i skierują światową gospodarkę ponownie na właściwe tory.

Ma to nastąpić poprzez konkretne działania, w tym m.in. poprzez zacieśnianie współpracy w określonych dziedzinach, nadanie priorytetu innowacjom i przyczynienie się do poprawy zarządzania w skali światowej.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *