Rozwój sektora kultury cyfrowej

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Turystyki, Chiny będą promować rozwój sektora kultury cyfrowej.

Wytyczne ministerstwa określają przyspieszenie budowy nowej infrastruktury, takiej jak centra danych, platformy wirtualne, samodzielne aplikacje.

Wspierane będzie zastosowanie 5G, big data, przetwarzanie w chmurze, sztuczna inteligencja, Internet rzeczy i technologia blockchain.

W szczególności Chiny będą zintensyfikować integrację Internetu i kultury oraz wspierać platformy pionowego łańcucha dostaw handlu elektronicznego w sektorze kultury, jednocześnie zachęcając do tworzenia nowych modeli ofert kulturalnych, takich jak transmisje na żywo, produkty audio i informacje geograficzne.

Instytucje finansowe będą zachęcane do opracowywania produktów finansowych specyficznych dla sektora kultury cyfrowej. Kapitał prywatny zostanie wprowadzony do udziału w projektach kultury cyfrowej na zasadzie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP).

W wytycznych podkreślono również konieczność pogłębiania współpracy międzynarodowej, np. tworzenie nowych formatów i modeli eksportu cyfrowych usług kulturalnych, budowanie platform wymiany i współpracy z krajami i regionami zaangażowanymi w inicjatywę Pasa i Szlaku (BRI) oraz wspólne opracowywanie cyfrowych produktów kulturalnych.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *