Marriott chce otworzyć w Chinach ponad 60 nowych hoteli

Marriott International ogłosił, że planuje otworzyć ponad 60 nowych hoteli w Chinach w 2021 roku.

Jako że podróże międzynarodowe nadal stoją pod znakiem zapytania, hotele będą zaspokajały głównie potrzeby związane z turystyką krajową. Jednocześnie sieć chce przyciągnąć do siebie młodszych gości.

Na początku roku otwarty został hotel JW Marriott w Szanghaju, dzięki czemu miasto stało się pierwszym w regionie Azji i Pacyfiku, w którym znajduje się 50 hoteli zarządzanych przez Marriott International.

Oprócz dalszego rozwoju w dużych miastach, takich jak Szanghaj, firma planuje rozszerzać swoją ekspansję w mniejszych ośrodkach. Między innymi planowana jest budowa 15 nowych hoteli w Xi’an, znanym ośrodku turystycznym w prowincji Shaanxi, w północno-zachodnich Chinach.

– Chiny przodują w ożywieniu światowej gospodarki pomimo zagrożeń, jakie stwarza epidemia – powiedział Wu Zhongxian, wiceprezes Marriott International na region Chin wschodnich, wyrażając swoje zaufanie do chińskiego rynku.

Raport Chińskiej Akademii Turystyki przewiduje, że w 2021 roku w Chinach odbędzie się łącznie 4,1 miliarda krajowych podróży turystycznych, czyli o 40 procent więcej niż w 2020 roku. Według Marriott International, sieć skorzysta z okazji rosnącej turystyki krajowej w Chinach, dostosowując się do potrzeb na rynkach regionalnych.


BRInfo

Komentarze do “Marriott chce otworzyć w Chinach ponad 60 nowych hoteli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *