Volvo w pełni elektryczne

Do 2030 roku wszystkie modele Volvo będą w pełni elektryczne. Jednocześnie firma zamierza stopniowo wycofywać z globalnego portfolio modele silnikiem spalinowym, w tym hybrydy.

„Zamiast inwestować w kurczący się biznes, wybieramy inwestycję w przyszłość – elektryczną i internetową”, powiedział prezes Volvo Cars Hakan Samuelsson w komunikacie. „Jesteśmy w pełni skoncentrowani na tym, aby stać się liderem w szybko rozwijającym się segmencie elektrycznym premium”.

Szef technologii firmy, Henrik Green, stwierdził, że nie ma długoterminowej przyszłości dla samochodów z silnikiem spalinowym.

Volvo Cars wprowadziło swój pierwszy w pełni elektryczny samochód, XC40 Recharge w zeszłym roku. Nowa strategia elektryfikacji została ogłoszona zaledwie kilka godzin przed prezentacją drugiego modelu elektrycznego.

W najbliższych latach Volvo Cars wprowadzi na rynek kilka kolejnych modeli, a 2025 roku 50 procent globalnej sprzedaży będą stanowić samochody w pełni elektryczne, resztę hybrydy. Do 2030 roku każdy sprzedawany samochód powinien być w pełni elektryczny, powiedział.

Volvo Cars, przejęte w 2010 roku przez chińskiego producenta samochodów Geely, w pierwszej połowie ubiegłego roku zatrudniało 36.278 osób na całym świecie.

Firma z siedzibą główną w szwedzkim mieście Göteborg, posiada zakłady produkcyjne w Göteborgu, Ghent (Belgia), Południowej Karolinie (USA), Chengdu i Daqing (Chiny), natomiast silniki są produkowane w Skovde (Szwecja) i Zhangjiakou (Chiny), elementy nadwozia w Olofstrom (Szwecja).


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *