Handel zagraniczny Syczuanu

W pierwszych trzech miesiącach 2021 roku wolumen handlu zagranicznego w prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach wzrósł o 25,6 procent rok do roku, osiągając 196,7 miliarda juanów.

W tym czasie prowincja Syczuan wyeksportowała towary o wartości 110,9 miliardów juanów, co oznacza wzrost o 40,7 procent rok do roku, podczas gdy importowała towary o wartości 86,61 miliardów juanów, co stanowi wzrost o 10,5 procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Od stycznia do końca marca handel zagraniczny Syczuanu z pięcioma najważniejszymi partnerami handlowymi, w tym ze Stanami Zjednoczonymi, Unią Europejską, krajami ASEAN, Tajwanem i Republiką Korei stanowił 72,8% całości.

W pierwszym kwartale import i eksport prowincji poprzez handel przetwórczy wyniósł 123,31 miliardów juanów, co stanowi 62,7 procent całego handlu Syczuanu, podczas gdy handel zagraniczny w ramach handlu ogólnego odnotował wzrost rok do roku o 24,2 procent.

Wolumen handlu zagranicznego generowany przez prywatne przedsiębiorstwa Syczuanu wykazał dobre wyniki w pierwszym kwartale, z obrotem sięgającym 43,22 miliarda juanów, co stanowi 22 procent całości.

Chengdu, stolica prowincji Syczuan, odnotowała wzrost handlu zagranicznego o 25,7 procent do 174,24 miliarda juanów, co stanowi 88,6 procent całości handlu Syczuanu, zajmując pierwsze miejsce wśród wszystkich miast w prowincji.

Zaawansowana technologicznie kompleksowa strefa obligacji przemysłowych w Chengdu zarejestrowała obroty handlu zagranicznego w wysokości 136,04 miliardów juanów, co stanowi wzrost o 26,2 procent rok do roku.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *