Brazylia i Chiny zacieśniają współpracę

17 sierpnia w Recife, stolicy brazylijskiego stanu Pernambuco odbyło się forum poświęcone „wymianom między władzami miejskimi Chin i północno-wschodniej Brazylii”.

Przedstawiciele miast chińskich i brazylijskich dyskutowali o sposobach wzmocnienia więzi i współpracy bilateralnej.

„Relacje zawsze były kierowane wzajemnym szacunkiem, równością, przejrzystością i otwartością, jako wspaniałym modelem partnerstwa między krajami rozwijającymi się”, powiedział Yan, dodając, że więzi „pogłębiają się na północnym wschodzie Brazylii, a rządy regionalne chcą się rozwijać”. ich relacje z Chinami w różnych obszarach, takich jak handel i produkty rolne, infrastruktura i nowe źródła energii”, powiedział Yan Yuqing, konsul generalny Chin.

Według Yana Chiny są od wielu lat największym partnerem handlowym Brazylii, a ich obroty handlowe wzrosły w 2020 r. pomimo pandemii.

Zastępca burmistrza Recife, Isabella de Roldao, powiedziała, że ​​stolica stanu zamierza poszerzyć partnerstwo z miastem partnerskim Guangzhou w prowincji Guangdong na południu Chin m.in. w zakresie redukcji emisji.

Dodała również, że wkrótce nastąpi wymiana edukacyjna między miastami partnerskimi, która zapewni młodzieży w Brazylii możliwość lepszego poznania Chin.

Zhan Decun, dyrektor biura spraw zagranicznych rządu miejskiego Kantonu powiedział, że miasto jest gotowe do rozszerzenia współpracy z Recife i innymi brazylijskimi miastami w ramach Inicjatywy Pasa i Szlaku.

Urzędnicy innych chińskich i brazylijskich miast, w tym Dalian w północno-wschodniej prowincji Liaoning oraz Fortalezy, stolicy brazylijskiego stanu Ceara, również podzielili się swoimi poglądami na temat rozszerzenia wymiany i współpracy.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *