Międzynarodowy Dzień Kobiet. Życzenia z Kosmosu

Wang Yaping, druga chińska astronautka, która obecnie przebywa na sześciomiesięcznej misji na pokładzie krajowej stacji kosmicznej, nagrała wiadomość wideo dla biura ONZ w Genewie w Szwajcarii, wysyłając pozdrowienia dla kobiet na całym świecie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

„Mam nadzieję, że wszystkie dziewczyny z marzeniami o kosmosie strzegą swojej wizji udania się do morza gwiazd. Pewnego dnia, zanim się zorientujesz, kiedy spojrzysz w górę, zobaczysz, że twoje marzenie jest już w zasięgu”, powiedział Wang Yaping.

Kobiety mogą przejść ten sam trening i ocenę na wysokim poziomie co astronauci płci męskiej. Wiele cech fizycznych i psychicznych kobiet może odgrywać przewagę w kosmosie.

„Można sobie wyobrazić, że coraz więcej kobiet będzie uczestniczyć w załogowych misjach kosmicznych. Będzie to miało bardzo istotny wpływ na szeroko zakrojoną i długofalową eksplorację kosmosu przez ludzi w przyszłości” – powiedziała.

„Chociaż nasze narodowości, grupy etniczne i zawody są różne, to kobiety na całym świecie dzięki własnym wysiłkom sprawiają, że świat staje się bardziej żywy, harmonijny i cieplejszy” – dodała Yaping

„Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować każdej kobiecie za ich bezinteresowne poświęcenie. Chciałbym również, aby każda kobieta wybrała najjaśniejsze gwiazdy do życia i kariery, które chce widzieć na własnym gwiaździstym niebie”.

Wang i dwóch innych astronautów polecieli w kosmos na pokładzie statku kosmicznego Shenzhou-13 i weszli na stację kosmiczną 16 października 2021 r., rozpoczynając sześciomiesięczną misję kosmiczną.

Trio jest na orbicie od ponad 130 dni, a Wang ustanowił rekord w liczbie dni w kosmosie przez chińskiego astronautę.

Podczas swojej pierwszej misji kosmicznej Wang, która kiedyś marzyła o byciu nauczycielką, wygłosiła 40-minutową lekcję otwartą, pierwszy w Chinach wykład kosmiczny na żywo, na statku kosmicznym Shenzhou-10, dla ponad 60 milionów uczniów w całym kraju.


Give a Like for My Favorite China's Brands

BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.