Indeks rozwoju Nowego Międzynarodowego Korytarza Handlowego Ląd-Morze (ILSTC)

W piątek, podczas ceremonii otwarcia czwartych Międzynarodowych Targów Inwestycji i Handlu w Zachodnich Chinach (WCIFIT) i 2022 CCI-ILSTC International Forum Współpracy w gminie Chongqing w południowo-zachodnich Chinach, został opublikowany indeks rozwoju Nowego Międzynarodowego Korytarza Handlowego Ląd-Morze (ILSTC) w zachodnich Chinach.

Indeks, który mierzy rozwój korytarza handlowo-logistycznego, zbudowanego wspólnie przez Singapur i regiony prowincji zachodnich Chin, osiągnął w 2021 r. poziom 112,9.

Według Liu Wei, dyrektora Centrum Koordynacji Logistyki i Eksploatacji ILSTC, przy bazowym odczycie 100, indeks zawiera wiele podindeksów służących do oceny rozwoju korytarza w takich obszarach, jak obiekty logistyczne, handel i przemysł.

W 2021 r. sieć infrastruktury i efektywność operacyjna korytarza ulegały ciągłej poprawie, a regionalna współpraca międzynarodowa została pogłębiona, co przyniosło silną witalność rozwojową obszarom wzdłuż korytarza handlowego.

Zgodnie z opublikowanymi wynikami, subwskaźniki skali, jakości i konkurencyjności budowy i eksploatacji ILSTC wzrosły i wyniosły odpowiednio 125, 112,7 i 101,9.

Indeks jest wspólnie wspierany przez Biuro Portu i Logistyki Chongqing, Komisję Rozwoju i Reform Regionu Autonomicznego Guangxi Zhuang oraz odpowiednie departamenty z innych prowincji w zachodnich Chinach i wdrażany przez Centrum Koordynacji Logistyki i Operacji.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *