Chiński Weichai Power i niemiecka Kion Group. Przykład współpracy międzynarodowej typu win-win

Chińska firma Weichai Power i niemiecka Kion Group świętowały w środę 10 rocznicę współpracy.

Uroczystość odbyła się w Jinan, stolicy prowincji Shandong we wschodnich Chinach.

W 2012 roku chińska firma Weichai Power zakończyła fuzję i przejęcie Kion Group, wiodącego światowego dostawcy pojazdów przemysłowych i rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw. Była to największa bezpośrednia inwestycja chińskiego przedsiębiorstwa w niemiecką firmę.

W ciągu dziesięciu lat, opierając się na potężnych zasobach łańcucha przemysłowego Weichai Power, grupa Kion podwoiła swój dochód operacyjny do 10,3 miliarda euro i weszła na Giełdę Papierów Wartościowych we Frankfurcie. Obecnie działalność firmy obejmuje ponad 100 krajów.

Jednocześnie Weichai Power zbudował wiodący na świecie łańcuch inteligentnej branży logistycznej i wspólnie z Kion Group rozszerzył globalny rynek logistyczny.

W 2020 r. Kion Group zainwestowała w budowę bazy badawczo-rozwojowej i produkcyjnej wysokiej klasy nowych wózków widłowych oraz uruchomiła globalne centrum badawczo-rozwojowe w Jinan City.

Obie strony planują pogłębić współpracę w takich obszarach, jak integracja technologii informacyjnej i produkcji, nowy łańcuch przemysłowy energetyki oraz kontynuować opracowywanie bardziej ekologicznych i inteligentnych rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, aby unowocześnić chiński przemysł logistyczny.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *