Zaangażowanie lekarzy ratuje życie dzieci

Jako specjalistka pediatrycznej intensywnej terapii, Qian Suyun codziennie pracuje z ciężko chorymi dziećmi, a jej miejsce pracy jest areną walk na śmierć i życie.

Jest to jednak również miejsce nadziei, w którym dzieci otrzymują najlepszą opiekę, a wiele z nich dostaje nowe życie.

Qian jest delegatką na XX Narodowy Kongres Komunistycznej Partii Chin i honorową dyrektorką pediatrycznego oddziału intensywnej terapii (PICU) w pekińskim szpitalu dziecięcym przy Stołecznym Uniwersytecie Medycznym.

Podczas 26-letniej praktyki klinicznej na oddziale intensywnej terapii, 59-letnia lekarka uratowała wiele dzieci z chorobami zagrażającymi życiu i leczyła małych pacjentów na obszarach dotkniętych katastrofą. Jednak jeden szczególny przypadek pozostaje świeży w jej pamięci.

Kilka lat temu 12-letnia Xiaoying przyjechała do Pekinu na leczenie. Wcześniej przez ponad dwa tygodnie była leczona w innym szpitalu, jednak leczenie okazało się nieskuteczne, a choroba agresywnie postępowała.

Po przybyciu na OIOM w pekińskim szpitalu dziecięcym u Xiaoying zdiagnozowano wyjątkowo ciężki przypadek gruźlicy i infekcję grzybiczą, a także poważne powikłania, w tym ostrą niewydolność wątroby. W tym czasie dziewczynka o wzroście 165 cm ważyła zaledwie 35 kg.

Qian była lekarzem prowadzącym Xiaoying i wraz z kolegami codziennie badała zmiany w stanie dziewczynki, wyszukiwała istotne informacje w Internecie i czytała specjalistyczną literaturę, aby znaleźć sposób na wyleczenie dziecka. Po 98 dniach intensywnej terapii Xiaoying wyzdrowiała.

Ponad rok później do szpitala przyjechała jej matka, przynosząc Qian najnowsze zdjęcia córki, która wyrosła na zdrową nastolatkę.

„Obserwowanie dzieci wychodzących z OIOM-u z uśmiechniętymi twarzami jest moim największym szczęściem” – powiedziała Qian.

W ostatnich latach Qian poświęciła również czas i energię na nauczanie studentów medycyny, wychowując nowe pokolenie specjalistów pediatrycznych. Poprzez swoje lekcje zwraca uwagę na wagę i urok pediatrii, zachęcając do podjęcia specjalizacji.

„Jako członek Partii i lekarz będę, jak zawsze, koncentrować się na najpilniejszych problemach w pediatrycznej praktyce klinicznej, aby zagwarantować dobrostan dzieci” – powiedziała Qian.


BRInfo

Komentarze do “Zaangażowanie lekarzy ratuje życie dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *