Do Hong Kongu za darmo?

7 lutego, w hotelu Hilton w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji Chińskiego Nowego Roku Królika.

Wkroczyliśmy w Rok Królika i z dumą mogę powiedzieć, że Hongkong już dał się porwać jego żywiołowości. Po pełnych trzech latach ograniczeń pandemicznych ponownie otwieramy się na świat. Po zniesieniu wszystkich ograniczeń w podróżowaniu, Hongkong wraca do pracy ze świeżym podejściem – powiedziała Jenny Szeto, dyrektor Biura Ekonomiczno-Handlowego Hongkongu w Berlinie, podczas uroczystych obchodów Nowego Roku Królika, które odbyły się 7 lutego w hotelu Hilton w Warszawie.

Jenny Szeto podkreśliła, że chociaż środowisko zewnętrzne nadal będzie stanowiło wyzwanie, dobrą wiadomością jest fakt, że Chiny kontynentalne również wznawiają działalność gospodarczą i połączenie z resztą świata.

Wsparcie administracyjne

Aby pozyskać do współpracy globalne firmy o wysokim potencjale, administracja Hongkongu utworzyła Biuro ds. Pozyskania Przedsiębiorstw Strategicznych (Office Attracting Strategic Enterprises- OASES).

Nowo utworzone OASES ma kluczowe znaczenie dla poszukiwań spółek docelowych, zwłaszcza z branż o strategicznym znaczeniu dla Hongkongu, takich jak technologie związane z życiem i zdrowiem, sztuczną inteligencję i analizę danych, technologie finansowe, zaawansowaną produkcję i nowe technologie energetyczne. Oprócz OASES powstały dedykowane zespoły w biurach na kontynencie i za granicą. Ułatwią firmom jak najprostszą realizację ich planów w Hongkongu, oferując im wsparcie facylitacyjne i dostosowane do ich konkretnych potrzeb działania.

Jednym z elementów zachęcających utalentowane osoby do kontynuowania swojej kariery w Hongkongu jest program Top Talent Pass. Z kolei dla turystów ruszyła kampania Hello Hongkong!

Pół miliona biletów do rozdania

Wizyta w Hongkongu to znakomita okazja, by doświadczyć wyjątkowej kultury łączącej Wschód z Zachodem, rozkoszować się bogatą kuchnią i skorzystać z niezrównanych możliwości jakie oferuje miasto. Aby zachęcić turystów z całego świata do odwiedzin administracja Hongkongu, w ramach programu Hello Hongkong! rozda pół miliona biletów lotniczych, a w przyszłości pojawi się wiele dodatkowych ofert i wydarzeń specjalnych.

Od 1 marca z programu będą mogli skorzystać mieszkańcy Azji Południowo-Wschodniej. Wraz z początkiem kolejnego miesiące uruchomiona zostanie możliwość zgłoszeń dla osób zamieszkujących Chiny kontynentalne. Osoby z północnej Azji i reszty świata będą mogły przystąpić do programu od 1 maja. Bilety będą rozdawane poprzez różne działania, jak na przykład „kup jeden, drugi otrzymasz gratis”, „szczęśliwy traf” czy „kto pierwszy, ten lepszy”.

Brama do Chin kontynentalnych znów szeroko otwarta

Od 8 stycznia, kiedy to granice Chin zostały ponownie otwarte, dziesiątki tysięcy gości przyjeżdżają do Hongkongu w celach biznesowych, rozrywkowych czy kulturowych. Planując podróż wystarczy zabrać maseczki (nadal obowiązują) i … pieniądze na fantastyczne zakupy – powiedział konsultant Rady Rozwoju Handlu Hongkongu (HKTDC) Maciej Wilk, współorganizator uroczystości.

Powołana w 1966 roku HKTDC zajmuje się międzynarodową promocją producentów oraz firm handlowych i usługowych z Hongkongu. Poprzez sieć 50 biur na całym świecie, w tym 13 na terenie Chin kontynentalnych, HKTDC promuje Hongkong jako globalne centrum biznesu i inwestycji.

Wieczór uświetnił występ kwartetu smyczkowego z Hongkongu oraz degustacja oryginalnych chińskich przysmaków.


BRInfo

Komentarze do “Do Hong Kongu za darmo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *