Włoscy wystawcy na China International Consumer Products Expo

W Haikou, stolicy prowincji Hainan w południowych Chinach trwa trzecia edycja China International Consumer Products Expo.

Wystawcy z Włoch, będący honorowymi gośćmi wystawy, planują szeroką ekspansję na rynku chińskim.

Na przykład Acquerello, wysokiej klasy włoski producent ryżu, prezentujący swoje produkty podczas wydarzenia, nie może się doczekać, aby znaleźć się na stołach chińskich konsumentów i podzielić się z nimi „kulturą ryżu”.

W oczach założyciela firmy, Pietro Rondolino, Chiny są największym potencjalnym rynkiem zagranicznym i największą okazją do promocji swoich produktów. „Chiny mają długą historię i bogatą kulturę kulinarną, a my mamy tam większe szanse na znalezienie przepisów pasujących do naszych produktów niż gdziekolwiek indziej na świecie”.

Rondolino powiedział, że wpływ Chin jest kluczowy dla światowej gospodarki, a świat był świadkiem pozytywnych zmian, jakie przyniosły Chiny. Wierzy, że jego produkty mogą odnieść sukces na chińskim rynku.

Z kolei włoski gigant kawowy Illycaffe od wielu lat prowadzi interesy w Chinach. Dla Violante Avogadro, dyrektora ds. komunikacji firmy, targi konsumenckie w Hainan to wciąż „doskonała scena”, która pomoże większej liczbie chińskich konsumentów odkryć i docenić jakość i potencjał włoskiej kawy.

Avogadro uważa, że dla każdej włoskiej marki rynek chiński ma kluczowe znaczenie.

W ekskluzywnym wywiadzie dla agencji Xinhua na początku tego roku, dyrektor generalna firmy, Christina Scocchia, powiedziała, że dynamicznie rozwijający się rynek kawy w Chinach jest najlepszym wyborem dla biznesu eksplorującego rynki zagraniczne.

W targach bierze także udział fundacja Altagamma, zrzeszająca włoskie marki luksusowe. Wśród wystawców jest 75 członków fundacji, w Gucci, Maserati, Lamborghini i Ducati.

„Status gościa honorowego pozwala nam wystawiać się na niespotykaną dotąd skalę” – powiedziała Stefania Lazzaroni, dyrektor generalny Altagamma.

Zdaniem Lazzaroniego rynek chiński stanowi wyjątkową okazję, a targi są doskonałą okazją dla fundacji i jej marek do wzmocnienia więzi z kluczowymi chińskimi inwestorami oraz zaprezentowania ich wizerunku i kultury marki.

„Skala i wzrost chińskiego rynku konsumenckiego high-end są trudne do osiągnięcia w innych krajach” – powiedział Lazzaroni, dodając, że „grupowy” udział w targach jest idealnym wyborem dla włoskich marek high-end.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *