Premier Chin rozmawia z premierem Mongolii

Premier Chin Li Qiang spotkał się w środę w Pekinie z premierem Mongolii Luvsannamsrai Oyun-Erdene, deklarując dalsze wysiłki na rzecz pogłębienia wzajemnego zaufania i wzajemnie korzystnej współpracy.

Zauważając, że Chiny i Mongolia są ważnymi sąsiadami połączonymi górami i rzekami, Li powiedział, że rozwój długoterminowego i stałego dobrego sąsiedztwa służy podstawowym interesom obu narodów.

Chiny są chętne do współpracy z Mongolią w celu wdrożenia konsensusu osiągniętego przez głowy państw, dalszego wzbogacania kompleksowego partnerstwa strategicznego oraz przyspieszenia budowy społeczności chińsko-mongolskiej.

Li zachęcił także do pracy na rzecz lepszej synergii strategii, wspólnego budowania wysokiej jakości Pasa i Szlaku, ułatwienia handlu i inwestycji oraz rozszerzenia współpracy w sektorach wydobywczym i energetycznym. Powiedział, że należy również podjąć wysiłki, aby poprawić łączność granic i portów, zintensyfikować współpracę w zakresie kontroli pustynnienia, wzmocnić wymianę w takich obszarach jak turystyka i edukacja oraz promować przyjaźń między dwoma narodami.

Chiny będą nadal udzielać Mongolii pomocy, najlepiej jak potrafią, w rozwoju gospodarczym i społecznym tego ostatniego, dodał Li.

Ze swojej strony Oyun-Erdene powiedział, że zacieśnianie współpracy z Chinami jest priorytetem w polityce zagranicznej Mongolii. Powiedział, że Mongolia przestrzega zasady jednych Chin i dziękuje Chinom za udzielenie cennego wsparcia na rzecz walki z COVID-19. Mongolia jest gotowa do pogłębienia współpracy z Chinami w takich dziedzinach, jak porty, energetyka i górnictwo, nauka i technologia, turystyka, walka z korupcją, kontrola pustynnienia, urbanistyka i sprawy młodzieży.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *