Siemens rozszerza działalność w Chinach

Niemiecki gigant przemysłowy Siemens w 2023 roku zainwestuje na całym świecie 2 miliardy euro w budowę i rozbudowę swoich mocy produkcyjnych, przy czym 140 milionów euro ulokuje w prowincji Syczuan, w południowo-zachodnich Chinach.

Siemens planuje rozbudowę swojej cyfrowej fabryki w Chengdu, stolicy prowincji Syczuan, tworząc 400 nowych miejsc pracy. Według firmy ekspansja jest częścią strategii „służenia lokalnym możliwościom wzrostu w Chinach dla Chin”.

Siemens nie ujawnił danych dotyczących obrotów swojego głównego oddziału Digital Industries w Chinach. Według niemieckiej gazety Handelsblatt, szacuje się je na grubo ponad 2 miliardy euro, a do 2025 roku mają się podwoić.

„Wielu chińskich klientów Siemensa to pierwsi użytkownicy nowych technologii, zwłaszcza w zakresie cyfryzacji i zaawansowanej technologicznie produkcji” – czytamy w oświadczeniu firmy.

Według danych firmy, w 2022 roku całkowita sprzedaż Siemensa w Chinach wzrosła do 9,6 miliarda euro, czyli o 16 procent więcej niż w roku poprzednim.

Siemens zainwestuje również w Shenzhen w nowe centrum innowacji w zakresie cyfrowych badań i rozwoju (R&D), aby „przyspieszyć” rozwój systemów sterowania ruchem z wykorzystaniem technologii cyfryzacji i energoelektroniki.

Roland Busch, prezes i dyrektor generalny Siemens AG, podkreślił znaczenie działalności firmy w Chinach.

„Rynek chiński jest silny i będzie nadal rósł” – powiedział. Żadna firma nie może sobie pozwolić na przegapienie takich okazji. W ramach kampanii inwestycyjnej Siemens ogłosił w czwartek również plany budowy nowej fabryki zaawansowanych technologii w Singapurze za 200 milionów euro, aby zaspokoić rosnący popyt w Azji Południowo-Wschodniej.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *