Chińskie Międzynarodowe Targi Handlu Usługami (CIFTIS)

Zbliżające się Chińskie Międzynarodowe Targi Handlu Usługami (CIFTIS) zapewnią solidną platformę do przedstawienia innowacyjnych projektów, w celu pobudzenia wysokiej jakości handlu międzynarodowego.

Rozwój sytuacji w chińskiej gospodarce i związane z nią refleksje na temat handlu międzynarodowego sugerują, że w nadchodzących latach świat zyska więcej handlu o wysokiej wartości.

Selcuk Colakoglu, dyrektor Tureckiego Centrum Studiów Azji i Pacyfiku z siedzibą w Ankarze, powiedział niedawnym w wywiadzie dla agencji Xinhua, że CIFTIS pomoże ukształtować przyszłość kilku branż, w tym neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, sztucznej inteligencji (AI) i metaświata.

„Dla zrównoważonego rozwoju bardzo ważny stał się rozwój ekologiczny, dlatego targi skupiają się również na rozwoju ekologicznym, w szczególności w zakresie tworzenia zerowej emisji dwutlenku węgla w przypadku produkcji” – powiedział Colakoglu. „W tym względzie główny program targów dotyczący ekologicznego rozwoju jest również ważny dla zapewnienia bardziej zrównoważonego rozwoju w gospodarce światowej w ogóle”.

Oczekuje się, że CIFTIS skoncentruje się również na nowych osiągnięciach w dziedzinie sztucznej inteligencji i metaświata oraz ich integracji z różnymi sektorami, powiedział Colakoglu.

Sztuczna inteligencja stała się głównym tematem działań gospodarczych, gdyż stworzyła wiele nowych, kreatywnych dziedzin produkcji czy handlu, cieszących się coraz większą popularnością.

Ekspert stwierdził także, że Chiny wniosły ogromny wkład w popandemiczne ożywienie światowej gospodarki i jej rozwój.

„Chiny również przechodzą transformację, aby osiągnąć większy potencjał w zakresie zaawansowanych technologii, produkcji i handlu o większej wartości dodanej” – powiedział.

Tegoroczne CIFTIS, jedne z największych i najbardziej kompleksowych targów handlu usługami na świecie, odbędą się w Pekinie, w dniach 2–6 września, pod hasłem „Otwartość prowadzi do rozwoju, współpraca tworzy przyszłość, w której wygrywają obie strony”.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *