Projekty o wartości 3,5 miliarda dolarów na Forum Innowacji Pujiang

Podczas Forum Innowacji Pujiang 2023 w Szanghaju globalna platforma kojarzenia nowoczesnych technologii zaoferowała projekty o wartości 25 miliardów juanów (około 3,5 miliarda dolarów amerykańskich).

Ponad 2000 przedsiębiorstw zarejestrowało 3381 innowacyjnych projektów otwartych na współpracę technologiczną z zespołami naukowymi lub instytutami badawczymi – poinformowali organizatorzy forum, które w niedzielę oficjalnie rozpoczęło się w Szanghaju.  Forum Innowacji w Pujiang po raz pierwszy zwołało globalną konferencję dotyczącą kapitału wysokiego ryzyka, która skupia się na trzech sektorach biomedycyny, sztucznej inteligencji i zaawansowanej produkcji.

Konferencja zgromadziła ponad 1000 projektów z zakresu przedsiębiorczości, ponad 500 organizacji inkubacyjnych i ponad 200 instytucji inwestycyjnych z całego świata.

Forum Innowacji w Pujiang 2023, zatytułowane „Ekosystem otwartych innowacji: innowacje na rzecz globalnej łączności”, jest współsponsorowane przez Ministerstwo Nauki i Technologii oraz władze miejskie Szanghaju.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *