Przemysł sportowy wspomaga rozwój miasta Jinjing

Miasto Jinjiang w prowincji Fujian w południowo-wschodnich Chinach poczyniło w ostatnich latach ogromne wysiłki w celu promowania zintegrowanego rozwoju kultury, sportu i turystyki, przyspieszając budowę chińskiej potęgi sportowej.

Po czterech latach do Jinjiang wróciły Uniwersyteckie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Międzynarodowej Federacji Sportu (FISU) 2023, najważniejsze na świecie rozgrywki piłkarskie dla studentów, które przyciągnęły uwagę całego świata.

Puchar Świata, który trwa pełną parą, sprawił, że tegoroczne wysokiej jakości wydarzenia sportowe w Jinjiang osiągnęły nowy punkt kulminacyjny. Według Xu Zizhu, dyrektora Biura Sportowego Jinjiang, w tym roku w Jinjiang odbyło się 30 wydarzeń sportowych na poziomie prowincji lub wyższym.

Dzięki ciągłemu podnoszeniu poziomu zawodów sportowych Jinjiang aktywnie promuje zintegrowany rozwój turystyki kulturalnej i sportowej wraz z wydarzeniami, powiedział wiceburmistrz Wu Zunyi. Według Wu całkowita wartość produkcji przemysłu sportowego w Jinjiang przekroczyła obecnie 250 miliardów juanów, wartość dodana stanowi prawie jedną czwartą PKB miasta, a liczba pracowników w odpowiednich branżach osiągnęła 333 000.

Miasto wzmocniło siłę napędową wiodących przedsiębiorstw sportowych oraz promowało transformację i unowocześnianie przedsiębiorstw takich jak Anta, 361°. Obecnie miasto posiada 5 krajowych jednostek demonstracyjnych branży sportowej, ponad 20 znanych marek sportowych oraz jest właścicielem lub nabywa 33 znane międzynarodowe marki sportowe.

W ostatnich latach Grupa ANTA sponsorowała takie wydarzenia, jak Chiński Komitet Olimpijski, Zimowe Igrzyska Olimpijskie i NBA. Z kolei SHUA została oficjalnym dostawcą sprzętu fitness na Zimowe Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie. Stając się partnerem najważniejszych wydarzeń, firmy sportowe osiągnęły ogólną poprawę konkurencyjności marek.

Jako jedno z pierwszych krajowych miast demonstracyjnych sportu i fitnessu w Chinach, Jinjiang przywiązuje szczególną wagę do wspierania interaktywnego rozwoju sportów masowych, sportów wyczynowych i przemysłu sportowego w oparciu o konsolidację gospodarki sportowej.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *