3. Forum Współpracy Międzynarodowej Pasa i Szlaku – efekty

Według sprawozdania, opublikowanego przez Narodową Komisję Rozwoju i Reform (NDRC), ponad połowa z łącznie 369 inicjatyw współpracy, ustalonych podczas trzeciego Forum Współpracy Międzynarodowej Pasa i Szlaku (BRF), znajduje się obecnie w fazie realizacji.

Zdaniem departamentu odpowiedzialnego za budowę Inicjatywy Pasa i Szlaku w ramach NDRC, wdrożenie inicjatyw współpracy skutecznie pogłębiło wzajemne zaufanie polityczne, integrację gospodarczą i wymianę międzyludzką między Chinami a innymi krajami i organizacjami międzynarodowymi.

Chiny podpisały dokumenty o współpracy z Hondurasem, Argentyną, Mauretanią, Serbią i Egiptem, konsolidując i rozszerzając partnerstwo wokół budowy Pasa i Szlaku.

Kraj podpisał także dokumenty o współpracy z organizacjami międzynarodowymi, w tym z Organizacją Narodów Zjednoczonych, Światową Organizacją Własności Intelektualnej i Światową Organizacją Meteorologiczną.

Projekty współpracy, takie jak budowa międzynarodowego lotniska Siem Reap Angkor w Kambodży i inwestycja Zambijskiej Strefy Współpracy Gospodarczej Jiangxi, przyczyniły się do rozwoju gospodarczego i społecznego tych krajów.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *