Polityka zagraniczna Chin wobec Afryki

Ekspert ds. stosunków międzynarodowych i polityki zagranicznej pochwalił Chiny za ich silne zaangażowanie w stosunki z Afryką.

David Monyae, dyrektor Centrum Studiów Chińsko-Afrykańskich na Uniwersytecie w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki, poruszył ten temat podczas seminarium internetowego, zorganizowanego przez Afrykańsko-Chińskie Centrum Polityki i Doradztwa z siedzibą w Ghanie.

Monyae powiedział, że Afryka jest ważnym przedmiotem chińskiej polityki zagranicznej i pozostaje ważnym graczem dla Chin.

Chiny na przestrzeni lat zwiększyły swoje inwestycje w Afryce, wnosząc ogromny wkład w rozwój infrastruktury kontynentu, z której korzystają obywatele.

„Istnieje zbieżność między chińską inicjatywą Pasa i Szlaku a Agendą Unii Afrykańskiej 2063, ogólnym planem przekształcenia Afryki w globalną potęgę przyszłości” – stwierdził Monyae.


Belt and Road Portal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *