Zagraniczni studenci poznają tradycję chińskiego Nowego Roku Księżycowego

Studenci z Maroka, Pakistanu, Tanzanii i innych krajów, studiujący na Uniwersytecie Linyi w Chinach, odwiedzili hrabstwo Linshu we wschodniej części kraju, aby osobiście zapoznać się z tradycją i kulturą obchodów chińskiego Księżycowego Nowego Roku.

Studenci odwiedzili Bazar Caowa, gdzie próbowali lokalnych przysmaków i podziwiali obiekty niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Po zwiedzeniu Bazaru udali się do Akademii Nishan, mieszczącej się w Centrum Kultury hrabstwa Linshu, gdzie przebrani w tradycyjne chińskie Hanfu, uczyli się ręcznie wytwarzać latarnie w kształcie ryb, będące elementami niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Ponadto otrzymali instrukcje dotyczące pisania kupletów z okazji Święta Wiosny.

To doświadczenie nie tylko pozwoliło studentom poznać z pierwszej ręki tradycję i zwyczaje hrabstwa Linshu, ale także pogłębiło ich zrozumienie tradycyjnej kultury chińskiej, dzięki czemu mogą lepiej identyfikować się z kulturą chińską jako całością.

„Dzisiaj poczułem prawdziwy smak chińskiego Nowego Roku i tradycyjnej chińskiej kultury i bardzo się z tego cieszę. Mam nadzieję, że pewnego dnia tu wrócę” – powiedział Munir, jeden ze studentów.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *