Chiny przyspieszają rozwój zaawansowanych technologii

Pod koniec stycznia Chiny opublikowały wytyczne dotyczące innowacyjnego rozwoju „przemysłów przyszłości”, z naciskiem na takie dziedziny, jak produkcja zorientowana na przyszłość, informacja, energia, przestrzeń kosmiczna i zdrowie.

Przyszłe gałęzie przemysłu mają kluczowe znaczenie dla krajów, które chcą wykorzystać możliwości, jakie stwarza nowa runda rewolucji naukowo-technicznej i transformacji przemysłowej oraz stworzyć nowe pole konkurencji między głównymi krajami.

Wiele prowincji Chin potraktowało rozwój przemysłu przyszłości jako priorytet.

W inteligentnej fabryce technologii satelitarnej Chang Guang platformy robotyczne współpracują ze sobą wydajnie i płynnie, wytwarzając polerowane soczewki optyczne. Tymczasem badacze firmy są zajęci testowaniem najnowszych satelitarnych kamer optycznych w swoim warsztacie debugowania.

Firma zlokalizowana w Changchun, stolicy prowincji Jilin, jest pierwszym przedsiębiorstwem założonym w starej bazie przemysłowej północno-wschodnich Chin.

Firma specjalizuje się w badaniach i rozwoju, produkcji i obsłudze satelitów teledetekcyjnych. Ta zaawansowana technologicznie firma, zapoczątkowana przez Chińską Akademię Nauk, zatrudnia ponad 800 pracowników. Ponad 88 procent z nich posiada tytuł magistra lub wyższy, co zapewnia bogatą pulę talentów dla badań naukowych firmy.

W 2023 roku pomyślnie wystrzelono na orbitę 48 opracowanych i wyprodukowanych przez firmę satelitów Jilin-1. Do tej pory firma wysłała na orbitę 108 satelitów teledetekcyjnych, tworząc największą na świecie komercyjną sieć satelitarną teledetekcyjną. W czerwcu 2023 r. 41 satelitów firmy zostało jednocześnie wysłanych w niebo, ustanawiając nowy rekord największej liczby satelitów wystrzelonych jednocześnie w Chinach.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *