135. Targi Kantońskie – jedno z najważniejszych wydarzeń targowych na świecie

15 kwietnia rozpocznie się 135. edycja Chińskich Targów Importu i Eksportu, znanych również jako Targi Kantońskie.

Targi potrwają do 5 maja, a platforma internetowa targów będzie działać przez cały rok, powiedział na konferencji prasowej wiceminister handlu Wang Shouwen.

Powierzchnia wystawiennicza tegorocznej edycji wyniesie 1,55 miliona metrów kwadratowych, a w części eksportowej weźmie udział około 28 600 firm, w tym ponad 4300 nowych wystawców. Ponadto w sekcji importu weźmie udział 680 firm, dodał Wang.

Rejestrację wstępną ukończyło około 93 000 nabywców z 215 krajów i regionów.

Katalog wystawców na Targach Kantońskich dzieli się na trzynaście kategorii i aż 55 działów. Na targach stacjonarnych wystawia się ponad 25 tys. firm, dlatego nietrudno będzie znaleźć potencjalnego partnera biznesowego.

Zainaugurowane w 1957 roku i odbywające się dwa razy w roku Targi Kantońskie są uważane za główny miernik handlu zagranicznego Chin.

Oficjalna strona targów, za pośrednictwem której można się rejestrować znajduje się tutaj: cantonfair.org.cn/en-US  

Kanton jest jednym z ważniejszych ośrodków gospodarczych Chin. Miasto leży nad Rzeką Perłową, u jej ujścia do morza. Posiada potężny port, lotnisko międzynarodowe oraz kilka ekspresowych połączeń kolejowych z różnymi częściami Chin. Jest również ważnym węzłem komunikacji drogowej.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *