Chiński sektor logistyczny kontynuuje tendencję wzrostową

W pierwszym kwartale tego roku chiński sektor logistyczny odnotował stabilne wyniki, na co wpływ miała przyspieszona produkcja przemysłowa i popyt na transport.

Według Chińskiej Federacji Logistyki i Zakupów indeks śledzący krajowy rynek logistyczny wyniósł w marcu 51,5 procent, co oznacza znaczny wzrost o 4,4 punktu procentowego w porównaniu z miesiącem wcześniej. Tymczasem wskaźnik magazynowania wzrósł od lutego o 8,1 pkt. proc. do 52,6 proc.

Sektor logistyki dobrze rozpoczął ten rok, powiedział He Hui, główny ekonomista federacji.

Dzięki solidnej działalności zarówno na wcześniejszych, jak i na dalszych etapach krajowych łańcuchów dostaw, w sektorze logistycznym poprawiły się wskaźniki dotyczące całkowitego wolumenu działalności, nowych zamówień i stopnia wykorzystania sprzętu, stwierdził zauważając, że oczekiwania przedsiębiorstw były ogólnie optymistyczne.

W rozbiciu wskaźnik całkowitego wolumenu działalności wzrósł w marcu o 4,4 punktu procentowego do 51,5 proc., a wskaźnik nowych zamówień wzrósł o 1,2 punktu procentowego do 53,4 proc. Indeks mierzący oczekiwania biznesowe wyniósł 55,3 proc., utrzymując na wysokim poziomie przez dwa miesiące z rzędu.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *