Chiny partnerem Brazylii w zakresie zrównoważonego rozwoju gospodarczego

26 listopada odbyła się ceremonia prezentacji raportu badawczego „Ramy długoterminowej strategii dla Brazylii w Chinach”, opracowanego przez Brazylijsko-Chiński Komitet Przedsiębiorców.

Chiny są nieodzownym partnerem Brazylii w zakresie zrównoważonego rozwoju gospodarczego, poinformował wiceprezydent Brazylii Amilton Mouran podczas konferencji.

Według niego, w obliczu podwójnego wyzwania, jakim jest rozwój i ochrona środowiska, ChRL jest jednym z nielicznych krajów, które dysponują potencjałem i zasobami technicznymi umożliwiającymi rozwój zielonej gospodarki. Chińska strategia zielonego rozwoju otwiera szersze i zróżnicowane możliwości dla gospodarek obu krajów.

Chociaż Brazylia jest bogata w zasoby naturalne, potrzebuje partnera, aby efektywnie je wykorzystać – powiedział Mouran, podkreślając, że w ramach modelu zielonej gospodarki Brazylia i Chiny będą w stanie zacieśnić współpracę poprzez restrukturyzację łańcuchów produkcyjnych i zwiększenie cyfryzacji handlu rolnego.

A. Mouran stwierdził, że ChRL jest najważniejszym partnerem handlowym Brazylii od 2009 roku. Pandemia COVID-19 stanowi ogromne wyzwanie globalne, ale handel między tymi dwoma krajami nadal rośnie, a chiński import z Brazylii osiągnął w 2020 roku nowy rekord.

Wiceprezydent zauważył, że partnerstwo między Brazylią a ChRL jest niezaprzeczalnie wzorowe. Patrząc w przyszłość, obie strony szukają większych możliwości interakcji, a rząd brazylijski aktywnie prowadzi politykę, która stawia Chiny na pierwszym miejscu.

Raport badawczy, Brazylijskie długoterminowe ramy strategiczne dla Chin, ma na celu dostarczenie rządowi Ameryki Łacińskiej i społeczności biznesowej podstaw do długoterminowego rozwoju polityki.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *