Światowy Festiwal Fin-Tech w Brunei

W Brunei trwa Światowy Festiwal FinTech. Odbywające się w dniach 7 – 11 grudnia wydarzenie jest organizowane przez Brunei Centre for Islamic Banking, Finance and Management and Monetary Authority of Singapore, we współpracy z Singapore FinTech Festival, przy wsparciu Authority Monetary Brunei Darussalam (AMBD).

9 grudnia br. Haji Awang Abu Bakar, minister spraw wewnętrznych Brunei i wiceprzewodniczący rady dyrektorów AMBD, powiedział, że AMBD zawsze był zwolennikiem rozwoju FinTech w Brunei i podjął szereg inicjatyw, mających na celu wspieranie rozwoju w tej dziedzinie.

Jedną z tych inicjatyw było wprowadzenie FinTech Regulatory Sandbox, która zapewnia uczestnikom, zwłaszcza start-upom, bezpieczne środowisko do testowania i eksperymentowania z ich rozwiązaniami FinTech.

– Cieszę się, że mogę poinformować, że właśnie dziś AMBD zaktualizował obecną FinTech Regulatory Sandbox do FinTech Regulatory Sandbox 2.0, w której proces składania wniosków został usprawniony, aby skrócić czas ich oceny – powiedział minister.

Hajah Rokiah, dyrektor zarządzający AMBD podkreślił, że festiwal FinTech stanowi wyjątkową okazję do wspierania inicjatyw i działań FinTech, a także zaprezentowania rosnącej społeczności FinTech w Brunei.

Światowy Festiwal FinTech 2020 jest połączeniem działań rzeczywistych i wirtualnych. Ponad 100 osób, w tym wyżsi rangą urzędnicy rządu Brunei, dyrektorzy bankowi i delegaci dyplomatyczni w Brunei, osobiście wzięło udział w środowej sesji seminarium, a tysiące z całego świata uczestniczyły online.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *