Chińska strategia walki z Covid-19

Prowincje Hebei, Liaoning i Heilongjiang odnotowały ostatnio wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2. W związku z powyższym władze przyjęły taktykę zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby poprzez kombinację środków zaradczych, takich jak ciągła dezynfekcja miejsc publicznych, przedłużenie kwarantanny osobom przybywającym z zagranicy, zwiększenie ilości i częstotliwości testów oraz szczepienia.

Shijiazhuang, stolica prowincji Hebei, gdzie od początku tego roku wykryto ponad 300 potwierdzonych przypadków COVID-19, rozpoczęła drugą rundę testów na obecność kwasu nukleinowego. Rozpoczęta we wtorek 12 stycznia akcja ma objąć zasięgiem wszystkich mieszkańców.  Oddane do użytku 8 stycznia laboratorium Huoyan może testować do 1 miliona próbek dziennie.

BGI Group, firma biotechnologiczna z Shenzen założyła do tej pory podobne laboratoria w 16 chińskich miastach.

Prowincja podjęła również decyzję o wydłużeniu kwarantanny dla przybywających z zagranicy do 28 dni.

Dla osób przebywających na kwarantannie władze miasta zorganizowały 59 supermarketów i ponad 300 sklepów typu convenience, zaangażowano także blisko 25.000 kurierów zaopatrujących mieszkańców miasta w artykuły pierwszej potrzeby.

W poniedziałek w Pekinie rozpoczęła się pierwsza tura szczepień. Opracowana w Chinach szczepionka jest podawana osobom o wysokim ryzyku zakażenia, w tym pracownikom medycznym, pracownikom portów lotniczych i wszystkim osobom zawodowo narażonym na kontakt z wirusem.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *