Chiny gotowe na nowe otwarcie

Wang Wentao, chiński minister handlu, w wywiadzie dla Xinhua zauważył, że rosnąca w kraju konsumpcja to sygnał, że Chiny są gotowe otworzyć się na świat.

Kraj nadal będzie uwalniać swój potencjał konsumpcyjny w celu budowania stabilnego i silnego rynku krajowego, otwierając się na wyższy poziom.

W celu zwiększenia popytu krajowego, Chiny będą nadal wspierać tradycyjną konsumpcję, jednocześnie rozszerzając dostęp do handlu elektronicznego, również na obszarach wiejskich. Nowe modele biznesowe będą opierać się na cyfryzacji i nowoczesnych technologiach, takich jak 5G czy Internet Rzeczy.

Dzięki usprawnieniu obiegu handlowego i stworzeniu lepszego otoczenia biznesu, wiele miast może przekształcić się w międzynarodowe centra konsumpcji.

Minister podkreślił też znaczenie stabilizacji handlu zagranicznego i inwestycji w skomplikowanych warunkach 2021 roku. Według niego, Chiny odegrają ważną rolę na rynku innowacji instytucjonalnych, tworząc strefy wolnego handlu (FTZ), negocjując nowe umowy handlowe na całym świecie.

Dotychczas Chiny podpisały umowy o wolnym handlu z 26 krajami i regionami, przy czym udział wartości wymiany handlowej sięgnął 35 procent.

Przełomowym osiągnięciem 2020 roku było zakończenie negocjacji w sprawie umowy inwestycyjnej między Chinami a UE.

Teraz Chiny wzmocnią wysiłki, by traktat jak najszybciej wszedł w życie, ułatwiając tym samym negocjacje w sprawie umowy o wolnym handlu między Chinami a Japonią.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *