Sektor TCM wspiera łagodzenie ubóstwa

Prowincja Guizhou położona w południowo-zachodnich Chinach, to największa baza produkcyjna surowców wykorzystywanych w tradycyjnej medycynie chińskiej (TCM).

Czyste ekologicznie tereny, na których występuje ponad 5000 gatunków roślin leczniczych, stanowią doskonałą podstawę do produkcji specyfików, wykorzystywanych zarówno w produkcji leków jak i żywności. Dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokiej jakości produkty TCM, branża ta znakomicie się tu rozwija, co prowadzi do szybkiej poprawy warunków i jakości życia mieszkańców prowincji.

W ostatnich latach Guizhou intensywnie rozwinęła branżę TCM, pomagając zwłaszcza najbiedniejszym rolnikom czerpać większe korzyści z jej rozwoju.

W listopadzie tego roku przemysł TCM w Guizhou przyczynił się do poprawy dochodów blisko 250 tys. mieszkańców, przy wzroście sięgającym 5 tys. juanów na osobę i zapewnił około 350 tys. miejsc pracy.

Jednym z pierwszych okręgów, który postawił na rozwój branży TCM był Anlong County, wykorzystujący wyjątkowe położenie geograficzne i zasoby wodne do zwiększenia upraw roślin leczniczych, min. dendrobium officinale.  Storczyk ten jest jedną z największych i najbardziej atrakcyjnych roślin tego rodzaju. Pierwszy dokumentalny dowód działania terapeutycznego Złotej Orchidei pojawił się 1500 lat temu. Współczesne badania potwierdziły wysokie właściwości lecznicze tej rośliny – ma ona wyraźne działanie immunostymulujące i przeciwutleniające. Dendrobium należy do TOP ziół tradycyjnej medycyny chińskiej i jest uważane za środek wydłużający życie..

Anlong County Xicheng Xiushu Agriculture and Forestry Co., Ltd., prywatne przedsiębiorstwo założone we wrześniu 2012 r. w Anlong County, stworzyło bazę uprawy dendrobium na powierzchni ok. 400 ha., w dwóch wioskach powiatu, dając zatrudnienie 260 mieszkańcom, zapewniając roczny dochód na poziomie 50 000 juanów.

Baza w Anlong County jest obecnie największym gospodarstwem ekologicznym w Chinach.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *