Kraina ryb i ryżu – wystawa fotograficzna online

Sidney w Australii jest gospodarzem wystawy fotograficznej online pt. „Urok Jiangsu”, przedstawiającej unikalne piękno i kulturę prowincji, określanej jako kraina ryb i ryżu.

Jak powiedział Xiao Xiayong, dyrektor China Cultural Center (CCC) w Sydney, Jiangsu jest jednym z najbardziej rozwiniętych gospodarczo regionów w Chinach.

Jest tam wiele cennych obiektów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, a także współczesna sztuka i kultura.

Na wystawie znajduje się 45 wyjątkowych zdjęć, pokazujących wspaniałe krajobrazy, obiekty niematerialnego dziedzictwa kulturowego, tradycyjne wioski i smakołyki prowincji.

Australijska publiczność może przyjrzeć się bliżej obiektom takim jak Klasyczny Ogród Suzhou, Grobowiec Ming Xiaoling czy Wielki Kanał Chiński.

Xiao zauważył, że Chiny to rozległy teren z bogatymi zasobami, a każda prowincja ma swoje charakterystyczne cechy regionalne i dziedzictwo kulturowe. Każdego roku CCC współpracuje z różnymi prowincjami i miastami w celu promowania regionalnej kultury i zasobów turystycznych.

W 2021 roku, Roku Kultury i Turystyki Jiangsu, CCC w Sydney będzie współpracowało z prowincją w celu wprowadzenia serii wydarzeń kulturalnych i turystycznych online i offline przez cały rok.


BRInfo

Komentarze do “Kraina ryb i ryżu – wystawa fotograficzna online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *