5 urodziny Centrum Kultury Chińskiej na Fidżi

W czwartek, 7 stycznia, w Centrum Kultury Chińskiej na Fidżi odbyły się obchody piątej rocznicy powstania Centrum.

Rosy Akbar, Minister Edukacji, Dziedzictwa i Sztuki Fidżi, która była świadkiem oficjalnej inauguracji centrum w 2015 roku, przekazała swoje gratulacje mówiąc, że miała szczęście być świadkiem narodzin i szybkiego rozwoju centrum w ciągu ostatnich pięciu lat.

Chińskie Centrum Kultury na Fidżi jest jak dom przyjaźni, powiedziała minister. Zbudowało most wzajemnego zrozumienia dla Fidżi i Chińczyków. Zrobiło wiele znaczących rzeczy i mam nadzieję, że będzie się rozwijać i nadal angażować w życie naszych mieszkańców w nadchodzących latach, dodała.

Bernadette Rounds Ganilau, sekretarz Stowarzyszenia Przyjaźni Fidżi-Chiny, która wielokrotnie odwiedzała Chiny i uczestniczyła w działaniach centrum powiedziała, że kluczowym punktem wymiany kulturalnej między takimi krajami jak Chiny i Fidżi jest szacunek i wzajemne uczenie się. Była bardzo zadowolona, że ośrodek przyczynił się do promowania przyjaźni między tymi dwoma krajami.

Ambasador Chin na Fidżi Qian Bo powiedział Xinhua, że Chińskie Centrum Kultury na Fidżi zrobiło wiele, aby wzmocnić stosunki między Chinami a Fidżi.

Sun Jie, dyrektor China Cultural Center na Fidżi podkreślił, że Chiny i Fidżi dały dobry przykład wymiany kulturalnej. W ciągu ostatnich pięciu lat odbyło się wiele wystaw, odwiedzin i występów kulturalnych, co znacząco wzmocniło wzajemne więzi.


BRInfo

Komentarze do “5 urodziny Centrum Kultury Chińskiej na Fidżi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *