Przejście graniczne w Erenhot

Lokalne władze północnochińskiego Erenhot, w którym znajduje się mongolsko-chińskie przejście graniczne potwierdziły, że w 2020 całkowita wielkość eksportu owoców i warzyw przekroczyła 97 000 ton, osiągając wartość 120 milionów juanów (około 18,58 milionów dolarów amerykańskich) ze wzrostem odpowiednio o 5,7 procent i 12,4 procent w stosunku do ubiegłego roku.

Leżący w Regionie Autonomicznym Mongolii Wewnętrznej Erenhot powstał w latach 50-tych XX wieku, gdy budowano Kolej Transmongolską i potrzebna była przygraniczna miejscowość obsługująca ruch towarowy z Mongolią.

Miasto jest jedynym kolejowym przejściem granicznym między Chinami i Mongolią.

Owoce i warzywa to w Mongolii towar deficytowy. Głównym winowajcą takiego stanu rzeczy jest wyjątkowo surowy klimat tego kraju, gorącym i suchym latem i bardzo mroźną zimą. I choć tradycyjna mongolska kuchnia od stuleci bazuje na produktach zwierzęcych, Mongołowie coraz częściej poszukują świeżych płodów rolnych. Aby zaspokoić potrzeby rynku import tych produktów jest jedynym rozwiązaniem. Na półki mongolskich sklepów trafiają warzywa i owoce z całego świata i jak pokazują statystyki Erenhot, rośnie zainteresowanie produktami rolnymi z Chin.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *