E-handel w górskich regionach

Miasto Longnan w północno-zachodniej prowincji Gansu w Chinach jest bardzo bogate w zasoby naturalne, jednak sprzedaż lokalnych specjałów, takich jak orzechy włoskie, oliwa z oliwek i pieprz, ze względu na trudno dostępne położenie geograficzne i nieprzystosowaną infrastrukturę drogową, była do niedawna mocno ograniczona.

Sytuacja zaczęła ulegać z mianie w 2012 roku, kiedy to Liang Qianjuan, mieszkanka Longnan założyła w miasteczku firmę e-commerce. Było to początkiem rozkwitu gospodarczego miasta. Dzięki niej handel lokalnymi produktami ma dziś zasięg globalny, a e-handel pozwala lokalnym firmom na rozwój.

Handel elektroniczny stał się również kluczowym sposobem na zmniejszenie ubóstwa w Longnan. Statystyki pokazują, że do końca 2020 r. otwarto tu około 14 000 sklepów internetowych, co pomogło wyjść z ubóstwa blisko 150 000 osób.

Relacje, jakie Liang zbudowała z mieszkańcami wioski dzięki swojemu przedsięwzięciu e-handlowemu, okazały się przydatne w jej innej roli – posłanki Narodowego Kongresu Ludowego (NPC), którą jest od 2018 roku.

Liang często odwiedzała miejscowych rolników, słuchała ich obaw i zbierała opinie. Jedną z większych trosk lokalnej ludności była obawa przed wyjazdem z wioski młodych obywateli, którzy nie widząc perspektyw na wsi, będą chcieli szukać szczęścia w wielkich miastach.

Mając tego świadomość, podczas zeszłorocznej sesji Kongresu Liang zasugerowała, że należy zapewnić młodym ludziom więcej szkoleń z zakresu e-commerce. Na tegorocznej sesji nadal skupia się na kultywowaniu talentów na obszarach wiejskich.

Ciepła osobowość Liang sprawia, że współmieszkańcy wsi chętnie się przed nią otwierają, a ona zawsze uważnie ich słucha.

„To dla mnie zaszczyt, że mogę ich reprezentować, wnosić ich głosy do NPC i przyczyniać się do rozwoju mojego rodzinnego miasta” – powiedziała.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *