Malezja – Chiny. Nowy etap

W czwartek 18 marca król Malezji Abdullah Sułtan Ahmad Shah przyjął listy uwierzytelniające od nowego ambasadora Chin w Malezji, Ouyanga Yujinga.

Podczas uroczystości król zaznaczył, że Chiny i Malezja wkraczają w nowy etap wzajemnych stosunków dwustronnych, który przyniesie wymierne korzyści obu krajom.

Zwracając uwagę na przyjaźń między mieszkańcami Malezji i Chin, Abdullah powiedział, że oba kraje cieszą się głębokim wzajemnym zaufaniem politycznym, a ich interesy są ze sobą ściśle powiązane.

Nowo mianowany ambasador podkreślił, że w obliczu pandemii COVID-19 Chiny i Malezja stanęły ramię w ramię, łącząc wysiłki w walce z wirusem.

Pośród ciągłego postępu globalizacji gospodarczej i informatyzacji społeczeństwa, przyszłość Chin i Malezji jest coraz ściślej powiązana, co stwarza nowe możliwości rozwoju dla stosunków dwustronnych i wszechstronnej współpracy, powiedział Ouyang.

Ambasador zapowiedział, że dołoży wszelkich starań, aby jeszcze bardziej wzbogacić kompleksowe partnerstwo strategiczne Chin i Malezji oraz wzmocnić i pogłębić tradycyjną przyjaźń między dwoma narodami.

Od 13 stycznia br. na terytorium Malezji trwa stan wyjątkowy zgodnie z art. 150 konstytucji. Ma on obowiązywać do 1 sierpnia br. Oficjalnym powodem wprowadzenia stanu wyjątkowego jest sytuacja malezyjskiej służby zdrowia, spowodowana dużymi wzrostami dziennych zarażeń COVID-19.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *