Współpraca medialna Chiny – ASEAN

12 marca w Bangkoku odbyła się 6. Konferencja ASEAN i trzech ministrów odpowiedzialnych za informację z Chin, Japonii i Korei Południowej (6. AMRI+3).

Wirtualnej konferencji pod hasłem „ASEAN: społeczność cyfrowa z dostępnością dla wszystkich” przewodniczył szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Bangkoku Anucha Nakasai. Obecni byli także Sekretarz Kancelarii Premiera, Theerapat Prayurasiddhi, Zastępca Dyrektora Generalnego PRD, Sudruethai Lertkasem oraz kierownictwo PRD. Pan Anucha stwierdził, że Tajlandia jako przewodniczący AMRI w latach 2020-2022 jest świadoma wagi zacieśniania współpracy z krajami Plus Three czyli Chinami, Republiką Korei i Japonią. Dziesięć krajów ASEAN połączyło ręce z trzema krajami w wielu projektach. Wśród nich są koprodukcje filmów dokumentalnych, rozwój personelu medialnego i rozwój technologii nadawczych. Współpracowali również w promowaniu lepszego zrozumienia i relacji między ludźmi w krajach ASEAN i Plus Three.

Xu Lin, dyrektor chińskiego Biura Informacyjnego Rady Państwa powiedział, że dotychczasowa współpraca medialna między ASEAN-em, Chinami, Japonią i Koreą Południową odegrała ważną rolę we wzmacnianiu więzi emocjonalnych między ludźmi w regionie i promowaniu wymiany międzyludzkiej, dodając, że Chiny są gotowe współpracować ze wszystkimi stronami, aby tworzyć dobre środowisko dla opinii publicznej w celu utrzymania dobrobytu, stabilności i wspólnego rozwoju w regionie.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *