Inicjatywa Pasa i Szlaku rewitalizacją gospodarki

Sułtan Brunei Haji Hassanal Bolkiah, obecny przewodniczący Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) podczas specjalnego przemówienia na sesji plenarnej otwierającej Konferencję Boao Forum for Asia (BFA) powiedział, że inicjatywa Pasa i Szlaku stanowi uzupełnienie rewitalizacji światowych gospodarek i ważny element dalszej poprawy krajobrazu gospodarczego.

Powiedział, że ten rok to kolejny kamień milowy w historii stosunków ASEAN – Chiny, gdyż w tym roku przypada 30. rocznica nawiązania dialogu między tymi krajami oraz nawiązania stosunków dyplomatycznych między Brunei a Chinami.

Doroczna Konferencja BFA 2021 odbyła się w dniach 18-21 kwietnia i zbiegła się z 20. rocznicą powstania Forum. Tematem tegorocznego forum był „Świat w zmianach: połączmy dłonie, aby wzmocnić globalne zarządzanie i rozwinąć współpracę w dziedzinie Pasa i Szlaku.

Boao położone na wschód od miasta Qionghai w prowincji Hainan, jest stałym miejscem konferencji BFA.

Boao to półrybackie i półrolnicze miasto, z rzekami, jeziorami, morzem, górami i wyspami. Przepięknie położone, kusi gorącymi źródłami, palmami, pięknymi plażami i krystaliczną wodą.

Panuje tu tropikalny klimat monsunowy z ledwo zauważalną zmianą między czterema porami roku, ale wyraźną różnicą między porą suchą i deszczową. Średnia roczna temperatura to 24,1 stopnia Celsjusza, średnia roczna długość nasłonecznienia to 2155 godzin.  W mieście dominuje wiatr północny zimą i wiosną oraz południowo-wschodni latem i jesienią. Kwiecień jest najprzyjemniejszym miesiącem, w którym temperatura waha się od 23 do 30 stopni Celsjusza.

Nazwa Boao, pochodzi z zapisów Hainan Annals z okresu Zheng De, sporządzonych przez Tanga Weizhou w szóstym roku panowania Zheng De za dynastii Ming. Według słownika Boao oznacza „obfite ryby i tłuste ryby”.

Boao było domem dla rybaków już za dynastii Song. We wczesnej dynastii Ming nazywano je miastem Boaopu, a pod koniec dynastii Ming – miastem Boao, osadą dla rybaków. Taka instytucja utrzymywała się za panowania dynastii Qing i do 1929 r. (XVIII rok Republiki Chińskiej).

Opierając się na unikalnym krajobrazie, lokalnej kulturze i ekologii, Boao dąży do zbudowania światowej klasy centrum konferencyjnego i turystycznego ośrodka wypoczynkowego o charakterystycznych cechach. Zgodnie z zapotrzebowaniem BFA na rozwój, Boao zaplanuje i udoskonali obsługę, aby zapewnić wszystkim gościom i celebrytom kompleksowe usługi w zakresie spędzania wakacji.

Plaża Yudai w Boao to naturalny półwysep o długości 8,5 km., oddzielający Morze Południowochińskie od rzeki Wanquan. Takie ukształtowanie terenu bardzo przypomina Miami w USA, Cancun w Meksyku i Gold Coast w Australii, co czyni go wyjątkowym i jedynym tego rodzaju w Azji. W czerwcu 1999 r. północna część plaży Yudai została uznana za rekordzistę Guinnessa jako „najwęższy półwysep plażowy oddzielający morze od rzeki”.

Położone we wschodnim wybrzeżu wyspy Hainan Boao obfituje w owoce morza oraz owoce tropikalne. Wśród słynnych przekąsek z Hainan, które warto skosztować, są Jiaji Duck, pyszna sól kokosowa, apetyczny i wzbogacający krew placek Paederia oraz biała i pachnąca zupa kokosowa Qiongzhou.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *