Współpraca gigantów

China Petroleum and Chemical Corp (Sinopec), jedna z największych rafinerii w Chinach, podpisała we wtorek umowę z LONGi Green Energy Technology Co., Ltd, chińską firmą zajmującą się technologią słoneczną.

Zgodnie z porozumieniem obie strony pogłębią współpracę w dziedzinach takich jak rozproszona fotowoltaika (PV), „PV + zielony wodór” i materiały chemiczne, dążąc do zwiększenia obecności czystej energii na rynku.

Zhang Yuzhuo, prezes Sinopec, powiedział, że firma będzie traktować priorytetowo rozwój energii wodorowej. W ciągu ostatnich kilku lat obserwowany był trend spadkowy w kosztach wytwarzania energii fotowoltaicznej, co umożliwia produkcję wodoru za pomocą fotowoltaiki po stosunkowo niskiej cenie.

Li Zhenguo, założyciel i prezes LONGi Green Energy Technology Co., Ltd podkreślił, że firma poświęciła się badaniom i rozwojowi (B + R) oraz innowacjom technologicznym, które są kluczowymi czynnikami wpływającymi na unowocześnianie jej produktów i obniżenie kosztów. Dzięki przyszłej współpracy obie firmy wykorzystają swoje mocne strony i przyczynią się do wzrostu we wszystkich ogniwach nowej branży energetycznej.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *