Robobus na start

W mieście Yongchuan w południowo-zachodnich Chinach jest realizowany pierwszy chiński projekt samojezdnego autobusu. Jest to kamień milowy w komercjalizacji technologii autonomicznej jazdy w Państwie Środka.

Robobus ma 5,9 metra długości. Jako samojezdny autobus przystosowany do jazdy po otwartych drogach, zatrzymuje się sam, porusza w skomplikowanych warunkach drogowych w mieście i w pełni spełnia potrzeby normalnej eksploatacji autobusu.

W pojeździe zainstalowano cztery radary, radary dwumilimetrowe i siedem kamer jednookularowych.

Autobus może odbierać w czasie rzeczywistym bardzo precyzyjne dane dotyczące wszystkich uczestników ruchu na drodze i odzwierciedlać informacje o pieszych, samochodach i inne informacje na drodze, w tym niewidoczne dla kierowcy obszary.

Na ekranie wewnętrznym z wyprzedzeniem prognozowane są zmiany sygnalizacji świetlnej i czas oczekiwania, co pozwala pojazdom na podejmowanie trafnych decyzji i planowanie z wyprzedzeniem oraz poprawę efektywności ruchu.

Dwukierunkowy przebieg samojeżdżącej linii autobusowej, która została oddana do użytku próbnego, wynosi około 10 kilometrów.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *