Jezioro marzeń pod ochroną

Chiny słyną z wielu przepięknych i urzekających widokiem miejsc. Do takich perełek należy także niezwykle malownicze jezioro Fuxian.

Ten rzadko występujący w turystycznych przewodnikach akwen znajduje się w hrabstwie Chengjiang w prowincji Yunnan i zajmuje obszar 212 kilometrów kwadratowych. Jest to trzecie pod względem głębokości jezioro słodkowodne w Chinach, po jeziorze Tianchi i Kanas.

Krystaliczna woda, przyjemny klimat i urzekające krajobrazy sprawiają, że jezioro jest przez turystów porównywane z Malediwami. Wiele młodych par z całego świata wybiera to miejsce na swoją sesję ślubną.

Lokalne władze dokładają wszelkich starań by chronić zasoby i ekosystem swojego skarbu. Tak, skarbu, ponieważ w samym tylko 2020 roku Fuxian przyciągnęło 12,55 miliona turystów, a całkowity dochód z turystyki wyniósł około 10,61 miliarda juanów (ok. 6,36 miliardów złotych).

Aby zapobiec degradacji środowiska, wokół jeziora zamknięto 68 restauracji i dziesięć hoteli bez oczyszczalni ścieków. 386 rodzin rolniczych zostało przeniesionych, a 20 hektarów ziemi rolnej zwrócono naturze. I chociaż zmiany te dotknęły wielu okolicznych mieszkańców, wiedzą oni, że przyniesie to korzyści nie tylko im samym, ale także przyszłym pokoleniom.

Miasto nadało priorytet ekologicznym projektom kulturalnym i infrastrukturze turystycznej, planowane jest zbudowanie kompleksowego ośrodka turystycznego i sanatorium, a wszystko z zachowaniem najwyższych standardów eko-budowlanych.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *