Nowy projekt Geely

Chiński producent samochodów Geely podpisał umowę z władzami gminy Xiangtan w prowincji Hunan, dotyczącą budowy linii produkcyjnej nowego modelu marki. Koszt projektu to 3 miliardy juanów.

Fabryka w Hunan będzie produkować elektryczne SUV-y, a pierwszy pojazd opuści jej progi w 2023 roku. Docelowo roczna produkcja wyniesie 80 000 aut, o łącznej wartości 10 miliardów juanów (ok. 6 miliardów złotych)

Według Li Shufu, prezesa Geely Holding Group, inwestycja będzie mieć niebagatelny wpływ na rozwój całego regionu.

Geely Automobile wkroczyła na rynek motoryzacyjny z wizją produkcji aut, na które mogą sobie pozwolić zwykli ludzie, stając się pierwszym prywatnym producentem samochodów w Chinach. Przedsiębiorstwo założone zostało w 1986 roku i zajmowało się początkowo produkcją chłodziarek, od 1992 części do motocykli, a od 1994 całych motocykli. Od 1998 roku Geely produkuje samochody osobowe.

Od połowy 2008 roku zaczęły się pojawiać informacje o tym, że koncern Geely prowadzi rozmowy z koncernem Ford Motor Company na temat możliwości odkupienia firmy Volvo. Ostatecznie, Volvo zostało nabyte za cenę 1,8 miliarda dolarów. Stało się to faktem 29 marca 2010 roku.

W 2019 roku Geely wraz z Mercedesem, do którego należy marka Smart, ogłosili wspólne przedsięwzięcie, którego celem było przekształcenie marki Smart w producenta samochodów elektrycznych z segmentu premium.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *