Chiny – Węgry. Nowe połączenie, nowe możliwości

W poniedziałek została oficjalnie otwarta nowa linia pociągu towarowego Chiny-Europa, łącząca miasto Jinhua w prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach z Budapesztem.

Trasa została uruchomiona tuż przed 2. Targami China-CEEC Expo & International Consumer Goods Fair, które trwają od wtorku do piątku w mieście Ningbo w Zhejiang.

Pierwszy skład wiezie towary o wartości około 21 milionów juanów (około 3,3 miliona dolarów amerykańskich), w tym części samochodowe, elektronikę i artykuły gospodarstwa domowego. Oczekuje się, że dotrze do stolicy Węgier za 18 dni.

Handel dwustronny między Chinami a Węgrami wzrósł od ubiegłego roku o 14,4 procent, a Chiny są trzecim co do wielkości partnerem handlowym Węgier.

Nowa trasa pociągów towarowych Chiny-Europa oferuje wydajną i wygodną drogę transportu dla delty rzeki Jangcy i miast na wschodnich wybrzeżach Chin.

Handel zagraniczny między Zhejiang a krajami Europy Środkowo-Wschodniej (CEEC) w pierwszych czterech miesiącach b.r. wzrósł o 33,2 procent rok do roku do 35,47 miliarda juanów (około 21 miliardów złotych)


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *