Kantar BrandZ. Najcenniejsze światowe marki 2021

Rekordowa liczba 18 chińskich firm znalazła się w rankingu BrandZ Top 100 najcenniejszych światowych marek 2021. Tencent znalazł się w pierwszej dziesiątce, odnotowując lepsze wyniki niż Alibaba.

Wartość chińskich marek znacznie wzrosła wśród międzynarodowych konkurentów. Jednym z rekordzistów jest TikTok, ze wzrostem o 158 procent, stając się drugim co do wielkości po Tesli.

Platforma handlu społecznościowego Pinduoduo – nowość, której nie było na zeszłorocznej liście – odnotowała wzrost wartości marki o 131 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

Istotną zaletą chińskich marek jest możliwość szybkiego reagowania na zmiany, w tym na pandemię i nowe wymagania konsumentów, powiedziała podczas briefingu prasowego Doreen Wang, globalna przewodnicząca Kantar BrandZ.

„Chińskie firmy reagują szybciej niż lokalne marki na całym świecie” – powiedziała.

Ranking BrandZ Top 100 jest przygotowywany na zlecenie globalnego dostawcy usług komunikacyjnych WPP i prowadzony przez firmę doradczą Kantar, zajmującą się badaniem kapitału marki. Analizuje dane rynkowe z ponad 3,9 miliona wywiadów konsumenckich obejmujących ponad 18 500 marek na 51 rynkach.

W tegorocznym raporcie na podium znalazły się Amazon (1 miejsce). Apple (2 miejsce) i Google (3 miejsce).


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *