Zielony Jedwabny Szlak do SinePark

W piątek 11 czerwca odbyło się internetowe seminarium pt. „Zielony Jedwabny Szlak do SinePark: Przyciąganie międzynarodowych talentów i projektów biznesowych”, zorganizowane wspólnie przez Miejskie Biuro Handlowe Ningbo, Sino-Włochy Ningbo Ecological Park (SinePark), Silk Council Association oraz Dong & Partners International Law Firm.

Przedstawiciele organizatorów zaprezentowali postępy prac poczynionych w ostatnich latach przez miasto Ningbo we wschodnich Chinach – ważnego uczestnika inicjatywy Belt and Road Initiative (BRI), i omówili szanse współpracy chińsko-włoskiej w ramach zielonego Jedwabnego Szlaku.

Położone w prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach Ningbo, jako ważne miasto wzdłuż Pasa i Szlaku, zapewnia masowe możliwości biznesowe. W ostatnich latach Ningbo było gospodarzem różnych wydarzeń na wysokim szczeblu, w tym niedawno zakończonego, drugiego Expo Chin i Krajów Europy Środkowo-Wschodniej (CEEC)

Jako kompleksowa strefa pilotażowa dla budowy Pasa i Szlaku, Ningbo posiada kompleksowe obiekty przemysłowe, a wśród nich port Zhoushan, jeden z najważniejszych na świecie portów kontenerowych linii oceanicznych.

Zhang Qionghua

Podczas spotkania Li Jian, wicedyrektor Biura Usług Ogólnych Sino-Włochy, Komitet Administracyjny Parku Ekologicznego Ningbo przedstawił SinePark. Założony w Ningbo w 2015 roku, jest unikalnym parkiem ekologicznym i jednym z ośmiu parków na szczeblu państwowym współpracy międzynarodowej w Chinach. SinePark koncentruje się na rozwoju przemysłowym nowych pojazdów energetycznych, nowych materiałów, przyjaznej dla środowiska bazie przemysłowej oraz lotnictwa.

Roberto Cerutti, dyrektor generalny włoskiej firmy Patelec, zajmującej się wiązkami przewodów samochodowych, opowiedział o udanych doświadczeniach włoskiej firmy na rynku chińskim, a zwłaszcza w SineParku.

Li Yue, wiceprezes i członek zarządu China Economic Information Service (CEIS), oddziału agencji prasowej Xinhua, przedstawił zarys Zielonego Jedwabnego Szlaku i rolę CEIS, jako „Infoportu”. W przyszłości CEIS podejmie więcej wysiłków w celu promowania chińsko-włoskiej współpracy handlowej i przemysłowej.

Dong Lifang

W spotkaniu uczestniczyła także Dong Lifang, Prezes Stowarzyszenia Silk Council oraz Założyciel i Partner Zarządzający międzynarodowej kancelarii prawnej Dong & Partners.

Silk Council, jeden z organizatorów webinaru, jest stowarzyszeniem promującym wielostronną i otwartą współpracę pomiędzy instytucjami publicznymi, ambasadami, instytucjami finansowymi, przedsiębiorcami, osobami fizycznymi, podmiotami akademickimi, naukowymi, kulturalnymi, społecznymi i gospodarczymi w różnych krajach Pasa i Szlaku, wspierając tworzenie międzynarodowych synergii na poziomie multidyscyplinarnym.

Webinarium przyciągnęło również uczestników z Włoch, Szwajcarii, Europy, USA, Chin kontynentalnych, Chin na Tajwanie i Hongkongu, Afryki i Australii.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *