Branża IoV w Chinach zwiększa możliwości inwestycyjne

Według Fan Shujian, urzędnika Ministerstwa Przemysłu i Informacji Technologia (MIIT), Chiny zbudowały centrum innowacji na poziomie krajowym dla Internetu pojazdów (IoV) i cztery obszary pilotażowe IoV, pokazując szybki rozwój branży ICV.

Fan zauważył, że ponad 10 prowincji i miast dokonało ustaleń związanych z IoV, a drogi ekspresowe w ponad 20 miastach zostały przekształcone i zmodernizowane pod kątem rozwoju IoV.

IoV to nowy rodzaj przemysłu, który jest głęboko zintegrowany z branżami takimi jak elektronika samochodowa, informacja i komunikacja oraz transport drogowy. Dzięki komercyjnemu wykorzystaniu technologii 5G branża IoV szybko się rozwinęła i stała się ważną częścią rozwoju gospodarki cyfrowej.

Wiele krajowych firm internetowych i producentów samochodów zainwestowało w przemysł IoV. W takich warunkach sprzęt pomocniczy i łańcuch przemysłowy ulegają stopniowej poprawie. Według Huang Chengqinga, wiceprezesa Internet Society of China, nadchodzi fala rozwoju IoV w Chinach.

Tencent, gigant technologiczny, również koncentruje się na dziedzinie inteligentnych połączeń sieciowych. Zhong Xiangping, wiceprezes Tencent, powiedział, że Tencent współpracuje z partnerami w celu promowania rozwoju inteligentnego łańcucha branży sieciowej.

Znawcy branży zauważają, że szybki rozwój IoV w Chinach z pewnością stworzy więcej możliwości inwestycyjnych i znacząco zmieni styl życia ludzi.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *