Letnia konferencja promująca turystykę Heilongjiang

W piątek w Pekinie odbyła się letnia konferencja, promująca zróżnicowane i zoptymalizowane produkty turystyczne prowincji Heilongjiang w północno-wschodnich Chinach.

Podczas konferencji Zhang Lina, szef Departamentu Reklamy Komitetu Prowincji Heilongjiang, przedstawił 25 miejsc, które trzeba odwiedzić, 244 cele podróży, 100 tras do samodzielnego poruszania się, a także osiem letnich produktów tematycznych, dziesięć najlepszych festiwali turystycznych i 13 specjałów prefektur i miast w prowincji.

W oparciu o zapotrzebowanie turystów na spokojne spędzenie lata, impreza sugerowała różne opcje dla zapewnienia lepszych wrażeń. Wiadomo, że prowincja zarekomendowała tym razem osiem tematycznych produktów turystycznych, obejmujących znane miejsca widokowe.

Ponadto podczas wydarzenia odbyły się specjalne prezentacje czterech głównych miast rozwoju branży turystycznej w Heilongjiang, w tym Harbin, Mudanjiang, Yichun i Heihe.

Heilongjiang – w dosłownym tłumaczeniu oznacza Rzekę Czarnego Smoka (黑龙江) i pochodzi od chińskiej nazwy Amuru, który wyznacza północną granicę prowincji, a jednocześnie stanowi naturalną granicę chińsko-rosyjską.

Heilongjiang uchodzi za jedną z piękniejszych prowincji Chin. Lasy, jeziora i góry oraz uśpione wulkany Wudalian Chi znajdują się daleko poza stolicą Harbin (Hā’ěrbīn), zróżnicowanym architektonicznie miastem o wyraźnie kosmopolitycznym charakterze. Oczywiście, w najbardziej wysuniętej na północ prowincji Chin robi się zimno – subarktyczne zimno – ale Harbin to zimowy plac zabaw, w którym odbywa się światowej sławy festiwal rzeźb lodowych i znajduje się zupełnie nowe, kryte centrum narciarskie.

Prowincja szczyci się również jednymi z najbardziej uznanych stoków narciarskich w Chinach, które stają się coraz bardziej popularne, ponieważ kraj przygotowuje się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *