PwC otwiera nowe biuro we wschodnich Chinach

Globalna firma audytorska i konsultingowa PwC otworzyła w poniedziałek biuro w mieście Wuxi we wschodniochińskiej prowincji Jiangsu.

Firma poinformowała, że ​​nowe biuro, trzecie w Jiangsu, będzie wspierać klientów korporacyjnych w okolicach Wuxi, kluczowego miasta w regionie delty rzeki Jangcy. Produkt krajowy brutto Wuxi przekroczył w zeszłym roku 1,23 biliona juanów (około 186 miliardów dolarów).

Thomas Leung, partner zarządzający rynkami chińskimi PwC powiedział, że biuro ma na celu wspieranie rozwoju przemysłowego Wuxi i dalszą poprawę międzynarodowego środowiska biznesowego Jiangsu.

PwC zapowiedziało, że skupi się na takich obszarach, jak gospodarka cyfrowa i zielony rozwój w Wuxi, aby pomóc lokalnym przedsiębiorstwom promować transformację cyfrową i przyczynić się do budowy miasta o zerowej emisji dwutlenku węgla.

PwC jest siecią firm działającą w 155 krajach. Zatrudnia ponad 284 tys. osób, które dostarczają najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu.

W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6 tys. osób.


BRInfo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *